Детальна історія злочину

2021
22 Квітня 2021

Друга спроба міста викупити ділянки у ПАТ “Ощадбанк” під парк

Друга спроба міста викупити ділянки у ПАТ “Ощадбанк” під парк

Друга спроба викупу Зони Здоров’я у Ощадбанка під парк була подана за іншою процедурою. Цього разу суб’єктом подання виступив Департамент земельних відносин КМДА та заступник голови Київської міської державної адміністрації. Також в бюджеті на 2021 рік були закладені кошти на викуп в сумі 182 млн грн, згідно експертно грошової оцінки. Проте, викуп досі не відбувся. За останньою інформацією, обидві сторони не надто зацікавлені у вирішенні ситуації:

 

  • міська Адміністрація посилається на недоотримання коштів на казначейських рахунках міста в зв’язку з пандемією, а також підвищенням ціни на газ тощо.
  • Ощадбанк не погодився з запропонованою викупною ціною і провів свою експертно грошову оцінку.

 

Але також, джерела з кабінетів повідомляють, що затягування процесу викупу може бути пов’язано з тим, що з’явився ще один впливовий кандидат на викуп цих ділянок під подальшу забудову.

Тому ми хочемо нагадати, що якщо процедура викупу не буде завершена до кінця 2021 року, то кошти закладені в бюджеті зникнуть, а Рішення №861/902 втратить чинність вже в квітні 2022 року. У 2022 році навіть якщо кошти будуть передбачені – часу на завершення процедури буде вкрай мало і ми всі добре знаємо, який неповороткий бюджетний процес, і як складно на початку року провести фінансові виплати. Всі ці зволікання та перекидання вини один на одного загрожують громаді втратою Зони Здоров’я.

 

ПОСИЛАННЯ

2020
3 Вересня 2020

Київрада проголосувала створення першої черги Парку Микільська Слобідка

Київрада проголосувала створення першої черги Парку Микільська Слобідка

Після довгих поневірянь комісіями Київради, коли громаді доводилось дотискати прийняття кожного рішення, а також проведення майже всього дня в кулуарах Київради з плакатами та листівками для депутатів – рішення № 443/9522 було прийнято. Це був перший крок до створення нашого довгоочікуваного та омріяного парку.

 

Після цього Департамент земельних ресурсів КМДА та КО “КиївЗеленбуд” розпочали довгу процедуру оформлення земельних ділянок, що увійшли в межі парку, а також зміну їх цільового призначення на рекреацію, як це було до того, як землі передали в оренду.

 

ПОСИЛАННЯ

25 Березня 2020

Велика толока на Зоні Здоров’я

Велика толока на Зоні Здоров’я

25 березня громада Микільської Слобідки провела велику толоку. Загалом було висаджено більше 100 дерев та використано систему поливу, яку встановили тут в рамках проекту-переможця Громадського бюджету Києва.

В толоці взяли участь всі, від найменших до найстарших слобідчан. Звичайно це не перша і не остання толока, але цього разу навіть було винайняти невеликий трактор для копання ям, закуплено добриво. Далі небайдужі сусіди доглядали за деревами, поливали їх у спекотні літні дні, удобрювали, як і ті що були висаджені раніше.

 

ПОСИЛАННЯ

4 Лютого 2020

Громада подала місцеву ініціативу про створення Парку Микільська Слобідка

Громада подала місцеву ініціативу про створення Парку Микільська Слобідка

За кілька тижнів ініціативна група зібрала більше 3000 підписів мешканців району за створення першої черги Парку Микільська Слобідка, до якого увійшли всі комунальні ділянки на березі Дніпра від Броварського проспекту до Русанівських Садів, які були повернуті у власність територіальної громади міста Києва. Підписи були подані до Київради у вигляді проекту рішення та зареєстровані належним чином. Таким чином, суб’єктом подання проекту рішення Київради стала громада через інструмент місцевої ініціативи.  Загалом перша черга парку становить близько 10 Га рекреаційного берега, зокрема:

  • сквер біля ЖК Сонячна Рів’єра, що був створений до Євробачення, але не переданий на баланс міста. Тому включення його в межі парку мало б вирішити питання прибирання сміття і догляду за рослинами на цій ділянці;
  • зона відпочинку Веселка, що більше відома як Зона Здоров’я, але лише її верхня вхідна група, а також пляж;
  • ділянки набережної до Русанівських Садів, що частково була забетонована в рамках проекту берегоукріплення. По цій ділянці також відкрите кримінальне провадження за порушення з бюджетними коштами, в тому числі і закриття актів виконаних робіт на роботи, що фактично не були проведені;
  • алея перед Патріаршим собором УГКЦ і так званий сквер перед МВЦ;
  • ділянки по вул. Микільсько-Слобідській 7-9, щодо яких не було подовжено договори оренди рішенням КМР;

 

ПОСИЛАННЯ

2019
30 Вересня 2019

Повторні торги

Повторні торги

Незважаючи на прийняті рішення Київрадою про викуп, ПАТ “Ощадбанк” повторно виставляє на продаж через платформу аукціону три земельні ділянки на березі Микільської Слобідки. Банк ігнорує всі доводи мотивуючи свої дії тим, що рішення втратили свою чинність, тому переговорна процедура з містом завершилась не успішно. Тому банк вимушений позбутись майна у вигляді заставних земельних ділянок.

 

Торги призначені на 21 жовтня 2019 року не відбулись через протести громади Микільської Слобідки.

 

ПОСИЛАННЯ

2018
17 Травня 2018

Київрада приймає перше політичне Рішення про викуп земельних ділянок для суспільних потреб

Київрада приймає перше політичне Рішення про викуп земельних ділянок для суспільних потреб

Навесні 2018 року під тиском громадськості Київрада приймає перше політичне Рішення №815/4879 “Про викуп земельних ділянок між вулицею Микільсько-Слобідською та проспектом Броварським у Дніпровському районі м. Києва для суспільних потреб (створення парку)”.

 

Це рішення надало право Департаменту земельних ресурсів КМДА розпочати переговорну процедуру з ПАТ “Державний ощадний банк України” щодо викупу трьох земельних ділянок орієнтовною площею 6.37  Га на березі Микільської Слобідки.

 

Пізніше 16.05.2019 на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затверджують розмір викупної ціни земельних ділянок у розмірі 182,8 млн. Рішення підтримують 71 депутат. Але на жаль, кошти не були закладені до бюджету м. Києва. тому вже через рік дані рішення втрачають юридичну силу і переговорна процедура зривається. Протистояння виходить на новий етап.

 

ПОСИЛАННЯ НА ДОКУМЕНТ

25 Січня 2018

Засідання комітету ВР із запобігання та протидії корупції щодо збереження історичної пам’ятки – ландшафту Слобідки

Засідання комітету ВР із запобігання та протидії корупції щодо збереження історичної пам’ятки – ландшафту Слобідки

Підкомітет ВР із запобігання та протидії корупції вкотре зібрався задля захисту київського ландшафту від незаконної забудови пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпро», в у тому числі Микільської Слобідки.

 

Були присутні:

– Головний архітектор Києва О.Свистунов
– Заступник директора земельного департаменту КМДА Ю.Кулаківський
– Заступник Прокурора Києва
– Представник Національної Поліціі
– уповноважені представники Міністерства культури України та Департаменту культури КМДА
– народні депутати І. Луценко, Н.Новак, В.Чумак
– Представники громадських організацій ГО «Микільська Слобідка», ГО “Громада Андріївського Узвозу”, ГО “Озеро Качине” та інші.
– Директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» О. Сергієнко та інші громадські діячі.
– провідні телевізійні канали.

 

За результатами вирішено написати резолюцію щодо відповідальності суддів за незаконні дії, що потурають “злобудовам”.

 

ВІДЕО

2017
30 Жовтня 2017

Громадський бюджет 2018. 2 переможці від Слобідки

Громадський бюджет 2018. 2 переможці від Слобідки

Цьогоріч маємо ще два проекти-переможці Громадського бюджету Києва. Микільська Слобідка розвивається завдяки активної участі громади.

 

  ПРОЕКТ №178. Інклюзивна Зона Здоров’я( автор Олена Медведенко).
  ПРОЕКТ №335. BIBLIO HUB для людeй з вадами зору(автор Катерина Макарчук).

28 Вересня 2017

Суддя Аблов заборонив “забороняти” будівництво “Сонячної Рів’єри”

Суддя Аблов заборонив “забороняти” будівництво “Сонячної Рів’єри”

Рішенням судді Аблова Є. В. Окружного адміністративного суду міста Києва – ДАБІ заборонено анулювати дозволи від 27.01.2017 та фактично накладено мораторій на її профільну діяльність по відношенню щодо ЖК “Сонячна Рів’єра” до кінця 2017-го року.

 

Таким чином Державний виконавчий орган заблокований ухвалою одного столичного судді. При цьому рішення аргументується гіпотетичними матеріальними збитками забудовника ТОВ “УКРБУД Девелопмент”.

 

Даний випадок показово зневажає логіку та здоровий глузд, а також грубо суперечить Водному та Земельному кодексам, Законам України – “Про охорону культурної спадщини”, “Про охорону навколишнього природнього середовища” й Міжнародному законодавству.

 

 РІШЕННЯ СУДУ
 СУДОВА СИСТЕМА – ЕКСТРЕНА СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ ЗЛОБУДОВ

19 Вересня 2017

НАЗК зацікавилося спільним польотом Кличка зі столичними забудовниками

НАЗК зацікавилося спільним польотом Кличка зі столичними забудовниками

Нацагентство з питань запобігання корупції ініціювало перевірку з приводу спільного польоту мера Києва Віталія Кличка та столичних забудовників приватним літаком з Неаполя, про який говорилося в розслідуванні програми “Схеми”.

 

 ДЕТАЛЬНІШЕ

14 Вересня 2017

ЗМІ: куратори “Сонячної Рів’єри” – Кличко, Микитась й Столар – відпочивають разом в Італії

14 Вересня 2017

Журналістські розслідування

Журналістські розслідування

За роки протистояння забудові берега написані близько сотні статтей та проведено з десяток журналістських розслідувань.
Програма “Схеми” Радіо Свободи послідовно роками відслідковує розвиток подій на Слобідці.

 

  ПОСИЛАННЯ #1
  ПОСИЛАННЯ #2
  ПОСИЛАННЯ #3

16 Серпня 2017

Спроба продажу решти землі

На 16 серпня 2017 року Ощадбанк призначає аукціон з продажу трьох ділянок – без зазначення жодних обмежень з порушеннями законів про охорону культурної спадщини. Це увесь берег включно із Зоною Здоров’я.

 

Кадастрові номери:

8000000000:66:178:0255 (2,57 га),
8000000000:66:178:0256 (1,98 га),
8000000000:66:178:0257 (1,8 га).

 

Під тиском громади та депутатів Чумака В. В., Новак Н. В., Шаповала А. А. – торги не відбулися.

 

Існую постійна загроза продажу земель або замовлення забудови самим банком.

 

 ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО АУКЦІОН

 

10 Серпня 2017

Мітинг біля Кабміну проти аукціону

Напередодні аукціону з продажу берега Дніпра мешканці Микільської Слобідки протестували біля стін Кабінету міністрів України як засновника та власника Ощадбанку.

 

 

Матеріал газети “День” – Дайте нам ковток повітря!

8 Серпня 2017

Терміновий пошук рішення

Терміновий пошук рішення

08.08.2017 Зустріч активу з депутатами.

Термінова зустріч активістів зі своїм депутатом Верховної Ради 214 округу Чумаком В. В. за участі депутатів Новак Н. В. та Шаповала А. А.
Пошук невідкладних дій задля порятунку від продажу берега.

 

Публікація народного депутата Чумака В. В. про вжиті заходи щодо зупинки аукціону 16 серпня.

 

 ПОСИЛАННЯ #1
 ПОСИЛАННЯ #2

 

3 Серпня 2017

Збори громади перед можливим продажем землі Ощадбанком

03.08.2017 Збори громади Микільської Слобідки обуреної зухвалим продажем Ощадбанком всього берега разом із Зоною Здоров’я. Прийняття рішення про пікетування Кабміну 10.08.2017, як засновника Державного банку “Ощадбанк”, задля скасування аукціону 16.08.2017

 

9 Березня 2017

“СХЕМИ”: забудовник планує добудувати “Сонячну Рів’єру”

16 Лютого 2017

Приписи зупинки будівництва

Приписи зупинки будівництва

16.02.2017 Департаментом Культури КМДА вкотре видано припис заборони будівництва ЖК “Сонячна Рів’єра” через відсутність реєстрації дозволів на виконання будь-яких робіт в межах пам’ятки культури місцевого значення та непогоджену науково-проектну документацію. Призначені штрафи не сплачуються ТОВ “Укрбуд Девелопмент”.

 

24.03.2017 Державною Екологічною Інспекцією також зроблено припис на ім’я гендиректора ТОВ “УБД” – Майбороду О.Г.

 

За багаторічною звичкою забудовник ігнорує всі приписи.

 

 ДОКУМЕНТ #1

 ДОКУМЕНТ #2

1 Лютого 2017

Громадський бюджет 2017. 3 переможці від Слобідки

Громадський бюджет 2017. 3 переможці від Слобідки

Громадський бюджет — конкурс проектів, які подають мешканці міста і електронно за них голосують. Місто виділо 50.000.000 грн на такі ідеї містян і Микільська Слобідка має 3 проекти переможці.

Ми всі бачимо зміни Зони Здоров’я та скейт-парк на березі, реалізовані за бюджетні кошти та завдяки нашим електронним голосам.

 

Проекти переможці 2016-2017 року:

 

  ПРОЕКТ #27. Реконструкція міської “Зони Здоров’я” (автор Олена Медведенко).
  ПРОЕКТ #357. Скейт-парк на “Зоні Здоров’я”(автор Олена Медведенко).
  ПРОЕКТ #451. Комп’ютерні комплекси для шкіл Дніпровського р-ну (Колеж ім. Сухомлинського, №272).

 

РЕАЛІЗАЦІЯ СКЕЙТ-ПАРКУ (проект #357)
 РЕКОНСТРУКЦІЯ ЗОНИ ЗДОРОВ’Я (проект #27)

17 Січня 2017

Останні неправомірні дозволи на будівництво

Останні неправомірні дозволи на будівництво

Не зважаючи на ануляцію судами усіх попередніх дозволів, повернення 100 м. ПЗС та з порушенням Законів – 17.01.2017 заступником Департаменту містобудування та архітектури Антоненко В. А. видано містобудувані умови та обмеження забудови (МУО) для ТОВ “УКРБУД Девелопмент”.

 

На Антоненко В. А. відкрито кримінальне провадження за ст. 364 ККУ (зловживання владою та службовим становищем).

 

ДАБІ продовжує злочинну схему наданням 27.01.2017 дозволу ТОВ” УКРБУД Девелопмент”.

 

За фактом видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовими особами буднагляду Департаменту дозвільних процедур ДАБІ ведеться досудове розслідування за ст. 366 ККУ (службове підроблення).

 

 ДОКУМЕНТ #1
 ДОКУМЕНТ #2
 ДОКУМЕНТ #3

2016
15 Грудня 2016

Ощадбанк продає частину землі

Ощадбанк поділив земельну ділянку площею 7,07 га на чотири ділянки та продав найменшу 0,7 га (кадастровий номер 8000000000:66:178:0258) на аукціоні,  без урахування вартості недобудов, чим завдав державі збитків на 80 мільйонів гривень.  Покупцем виявився єдиний учасник торгів ТОВ “УКРБУД Девелопмент”.

 

Зауважимо, що це саме та ділянка, на якій до того велося (а зараз його продовжили) будівництво ЖК “Сонячна Рів’єра”.

 

 

 ДЕТАЛЬНІШЕ

8 Грудня 2016

Факти ICTV про конфлікт

21 Серпня 2016

Відкриття сучасного баскетбольного корту

Відкриття сучасного баскетбольного корту

21.08.2016 за ініціативи дворазового чемпіона НБА Станіслава Медведенко відкрито сучасний баскетбольний майдачик. Унікальна реконструкція корту об’єднала небайдужих мешканців Слобідки, мрія здійснилася спільними зусиллями зірки баскетболу, громади та спонсорів.
Дивовижний спортивний простір встиг стати знаковим не лише для мешканців масиву, але і всього Києва – влітку 2017 року тут проходило змагання “Битва районів”.

 

  ПОСИЛАННЯ #1
  ПОСИЛАННЯ #2
  ПОСИЛАННЯ #3
  ПОСИЛАННЯ #4
СВІТЛИНИ
  ВІДЕО

18 Лютого 2016

Повернення 100 м ПЗС

Повернення 100 м ПЗС

Ухвала Окружного адміністративного суд міста Києва від 18.02.2016 скасовує рішення Київради від 08.10.2009 та повертає 100 метрів прибережних захисних смуг.

 

14.09.2016 Київський Апеляційний Адмінсуд ухвалив: апеляційні скарги ТОВ “Терра Капітал” та ТОВ “Нова Слобідка” залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.02.2016 #826/14642/15 – без змін.

 

Окружний Адмінсуд Києва 20.09.2016 визнав неправомірною публікацію газети “Хрещатик” щодо постанови КМР від 08.10.2009 про затвердження проекту ПЗС водних об’єктів м. Києва

 

 ПОСИЛАННЯ #1

 ПОСИЛАННЯ #2

 

16 Лютого 2016

Суд скасовує дозвіл на будівництво від Департаменту містобудування та архітектури

Суд скасовує дозвіл на будівництво від Департаменту містобудування та архітектури

16.02.2016 Ануляція дозволів Департаменту містобудування та архітектури від 06.03.2014 виданих ТОВ “Терра Капітал”

 

Ухвалою Київського Апеляційного адмінсуду від 16.02.2016 скасовані, визнані нечинними незаконно надані Департаментом містобудування та архітектури містобудівні умови та обмеження для ТОВ “Терра Капітал” за номером 2144/0/012/009-14 від 06.03.2014

 

 ПОСИЛАННЯ #1

 ДЕТАЛЬНІШЕ

 

2015
12 Травня 2015

Ощадбанк забирає землю за борги

У лютому 2015-го року, коли борги по кредиту перед Ощадбанком  у ТОВ “Терра Капітал” склали вже 202 мільйони гривень – банк через суд забирає землю у ТОВ “Терра Капітал” як заставне майно та скасовує договір на будівництво з ТОВ “УКРБУД Девелопмент”.

 

Таким чином, земельна ділянка площею у понад 7 гектар, після серії сумнівних угод,  знову отримує чергового власника – Державний банк Ощадбанк.

 

 

  ПОСИЛАННЯ #1

29 Квітня 2015

Суд заборонив будівництво ЖК “Сонячна Рів’єра”

Суд заборонив будівництво ЖК “Сонячна Рів’єра”

Київський Апеляційний господарський суд задовольнив позов заступника прокурора міста Києва і заборонив будь-кому проводити будівельні роботи на ЖК “Сонячна Рів’єра”.

 

Не дивлячись на рішення суду ТОВ “Укрбуд Девелопмент” зухвало продовжило будівництво.

 

 ПОСИЛАННЯ #1

23 Квітня 2015

Журналістське розслідування програми “СХЕМИ”

2 Квітня 2015

Сутички зі стріляниною

30 Січня 2015

Жорстка бесіда громади із забудовником

Жорстка бесіда в стінах Дніпровської РДА громади Микільської Слобідки та депутатів з представниками забудовника.

 

13 Січня 2015

ДАБІ вдруге видає дозвіл на будівництво, який потім скасовує

ДАБІ вдруге видає дозвіл на будівництво, який потім скасовує

13.01.2015 ДАБІ вдруге видає ТОВ “Терра Капітал ” незаконний дозвіл на будівництво “Сонячної Рів’єри”, що підтвердив містобудувані умови та обмеження надані Департаментом містобудування та архітектури 06.03.2014.

 

Але 26.04.2016 ДАБІ самостійно анульовує дозвіл спираючись на рішення двох судів – відновлення 100 м ПЗС та втрати права власності на землю ТОВ “Терра Капітал” з розірванням договору на здійснення будівництва ТОВ “УКРБУД Девелопмент”.

 

 ДОКУМЕНТ #1
 ДОКУМЕНТ #2
 ДАБІ. ІНСТРУМЕНТ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ “ЗЛОБУДОВ”

2014
6 Березня 2014

Департамент містобудування та архітектури ігнорує рішення суду та видає дозвіл на будівництво

Департамент містобудування та архітектури ігнорує рішення суду та видає дозвіл на будівництво

06.03.2014 Видача Департаментом містобудування та архітектури незаконних дозволів на будівництво.

 

Департамент містобудування та архітектури неправомірно надає містобудівної умови та обмеження забудови (дозволи) ТОВ “Терра Капітал” підписані невідомим чиновником на основі розірваного договору оренди попереднього власника ТОВ “Майк” та Київської міської ради (КМР).
При цьому ТОВ “Терра Капітал” при поданні документів зухвало використовувала анульований договір оренди попереднього власника ТОВ “Майк”.

 

Згідно ухвали Господарського суду м. Києва від 19.04.2013 та Київського апеляційного суду від 06.06.2014 розірвано договір оренди (від 24.10.2007 # 66-6-0042) земельної ділянки між вул. Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом площею 4.008 га кадастровий номер 8000000000:66:178:0090 між ТОВ “Майк” та КМР.
Земельна ділянка повернута КМР згідно акта державного виконавця від 27.06.2013 (том 2 а.с. 182-183).

 

 ДОКУМЕНТ #1

2013
29 Жовтня 2013

Суд скасовує дозвіл ДАБІ

Суд скасовує дозвіл ДАБІ

29.10.2013 Скасування дозволу ДАБІ на виконання підготовчих робіт ТОВ “Терра Капітал” від 03.03.2011

Вищий Адмінсуд Києва 29.10.2013 скасував дозвіл ДАБІ на виконання підготовчих робіт ТОВ”Терра Капітал” від 03.03.2011

 

Чим залишив без змін рішення Київського Апеляційного суду від 07.08.2012 та Окружного Адмінсуду Києва від 24.02.2012

 

Суд припинив розпочате будівництво спираючись на ч.2 ст. 61 Земельного та ст. 88-89 Водного Кодексів, що забороняють будь-яке будівництво в прибережних захисних смугах крім гідротехнічного, гідрометричного та лінійного.

 

 ПОСИЛАННЯ #1 

 ПОСИЛАННЯ #2

2011
21 Грудня 2011

Прокуратура оскаржує рішення про зміну цільового призначення земель берега

Прокуратура оскаржує рішення про зміну цільового призначення земель берега

Прокуратура м. Києва оскаржує рішення КМР №67/1901 від 26.07.2007 р.

 

Так 21.12.2011 рішенням ОАС м. Києва рішення Київради зі зміни цільового призначення земель від 26.07.2007 р. визнано незаконним і скасовано.

 

11.10.2012  – Київський апеляційний адмінсуд залишив рішення першої інстанції без змін.

 

09.04.2013 – Вищий Адмінсуд скасував попередні рішення і направив справу на новий розгляд.

 

10.06.2013 – рішенням ОАС м. Києва рішення Київради знову визнано незаконним і скасовано.

 

07.11.2013 – Київський апеляційний адмінсуд знову залишив рішення першої інстанції без змін.

 

10.07.2014 – Вищий Адмінсуд знову скасував попередні рішення і направив справу на новий розгляд.

 

І нарешті 30.09.2014 ОАС м. Києва не погодився з доводами прокуратури і визнав рішення КМР №67/1901 від 26.07.2007 р. правомірним.

 

Дивним чином, прокуратура м. Києва з таким рішенням погодилась і не оскаржувала.
Тому є запит на нинішнього генпрокурора задля з’ясування причини цього, а також перевірки дозвільної документації забудовника, але реакція наразі відсутня.

16 Червня 2011

Микільська Слобідка стає частиною культурної спадщини

Микільська Слобідка стає частиною культурної спадщини

16.06.2011 Київськи гори і долина Дніпра стали об’єктом культурної спадщини.

За порадою ЮНЕСКО, задля збереження унікального історико-культурного ланшафту, наказом Мінкультури (від 16.06.2011, охоронний #560-Кв)  http://consultant.parus.ua/?doc=04WXKFD3EE  закріплено статус культурної пам’ятки місцевого значення “Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро” з Микільською Слобідкою включно.

 

 ДОКУМЕНТ #1

3 Березня 2011

ДАБІ дає зелене світло на підготовчі роботи

ДАБІ дає зелене світло на підготовчі роботи

03.03.2011 ДАБІ видає дозвіл виконання підготовчих робіт ТОВ “Терра Капітал” за адресою Микільсько-Слобідська, 1.

 

Рішенням ДАБІ #2370-Дн від 03.03.2011 ТОВ “Терра Капітал” всупереч Водного та Земельного Кодексів надається дозвіл виконання підготовчих робіт для будівництва багатофункціонального комплексу, торгово-розважального, готельно-офісного призначення та благоустрою набережних в якості тимчасового ярмарочного комплексу за адресою Микільсько-Слобідська, 1.

 

Підрядником “БК “Арміс” почалося влаштування восьми монолітних залізобетонних фундаментних плит, без погодженої документації та дотримань ДБН А.3.1-5-96.

2009
8 Жовтня 2009

Зменшення прибережних захисних смуг

Зменшення прибережних захисних смуг

В 2009-му році Київрада, нехтуючи Законами України й Водним та Земельним кодексами, здійснює спробу змінити ПЗС з імперативних 100 метрів на 50. Дане рішення КМР #365/2434 від 08.10.2009 не було опубліковано у передбаченому законом порядку, не завірено підписом тодішнього секретаря Олеся Довгого, але всупереч цьому використовувалось як таке, що вступило в законну силу при видачі дозвільної документації на будівництво Сонячної Рів’єри.

 

Депутатом Шаповалом А. А. було зареєстровано проект рішення про повернення прибережних захисних смуг до 100 метрів.

 

 ДОКУМЕНТ #1

 ДОКУМЕНТ #2

1 Липня 2009

ТОВ “Майк” продає землю ТОВ “Терра Капітал”

ТОВ “Терра Капітал” купує земельну ділянку  – кадастровий номер 8000000000:66:178:0085 – у ТОВ “Майк”.

 

Обидві компанії тісно пов’язані з собою: мають одних і тих самих людей у засновниках та керівниках. Також обидві зареєстровані за однаковою адресою – м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 1.

 

Далі ТОВ “Терра Капітал” отримує документ від Департаменту містобудування та архітектури КМДА – містобудівні умови для будівництва ВИКЛЮЧНО житлового комплексу.

 

Для закриття угоди ТОВ “Терра Капітал”, роком пізніше, бере кредит в Державному банку Ощадбанк. Сума кредиту:  169 925 740, 81 гривень. Термін кредитування: 5 років.

 

Враховуючи факти, що ТОВ “Майк” і ТОВ “Терра Капітал” мають однакових засновників та керівництво, а також те, що обидві компанії зареєстровані за однаковою  адресою – можна зробити висновки:  1) Ощадбанк взяв участь в наперед сумнівній угоді. 2) ТОВ “Терра Капітал” отримала кредит в Державному банку для покупки землі у фактичного самої себе.

 

 

 РЕЄСТР ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

2007
26 Липня 2007

ТОВ “Майк” стає єдиним власником землі

ТОВ “Майк” скупило всі 5 ділянок.

 

Київрада часів Леоніда Черновецького самочинно, без погодження з Верховною Радою, об’єднує ділянки в одну загальною площею більше 7 гектар, змінює цільове призначення та дозволяє їх використання для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціональних комплексів у складі комплексу готельно-офісного та торговельно-розважального призначення, житлово-офісного комплексу з апартаментами, яхт-клубу, дельфінарію та аквапарку, благоустроєм набережних.

 

Тобто, одним рішенням Київрада закреслила пункти про озеленення, реабілітаційних центр, громадські пляжі. І це попри генеральний план Києва до 2020 року, у якому вказано що дана земля належить до земель зелених насаджень загального користування.

 

 

Рішенням Київради від 26.07.2007 # 67/1901 було об’єднано п’ять земельних ділянок з різним цільовим призначенням в одну, площею 7,07 га з подальшою зміною призначення.

 

Все відбувалось з чисельними порушеннями законів України, Водного та Земельного Кодексів також було відсутнє рішення Кабінету Міністрів України щодо зміни цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення (п. 10 постанови КМУ #502 від 11.04.2002).

 

На додаток неправомірно об’єднувати землі різного цільового призначення одним рішенням.

 

  ПОСИЛАННЯ #1
  КИЇВСЬКА ВЛАДА – КОЛО ЗМОВИ

1 Січня 2007

2004-2007

До 2007-го року земля була поділена на 5 ділянок.

 

3 ділянки були у комунальній власності міста. Одна належала ЗАТ “МВЦ”. Найбільша ділянка належала ТОВ “Терра Капітал”. Остання мала звести на ній реабілітаційний центр, водно-спортивну базу та облаштувати громадські пляжі.

 

Таким чином навіть не було мови про житлову забудову.